user_mobilelogo

Dne 25.5.2022 mělo deset chlapců z 8.ročníku v rámci výuky chemie možnost navštívit výukové centrum v Unipetrolu. Jedná se o nový projekt UniCRE Unipetrol. Díky němu mohou i žáci mladší 15ti let navštívit největší průmyslový areál široko daleko. Získat tak lepší představu o jeho fungování i možnostech budoucího povolání.

Po příjezdu do UniCRE Unipetrol a nutném bezpečnostním školení jsme vyfasovali ochranné prostředky. Ve stejnokroji (montérky, boty, helma, brýle i rukavice) jsme všichni vyrazili do areálu. Kluci si vyzkoušeli práci na koloně pomocí virtuální reality. A tak nehody např. ztráta vysílačky,  pád ze schodů či otrava spolupracovníka neměly fatální důsledky. V laboratořích vyšlehl plamen, ozval se výbuch a nádobí hrálo všemi barvami. Pokusy se mladým chemikům rozhodně zdařily. Při kurzu první pomoci byli žáci proškoleni o zásadách užívání tlakového obvazu, vyzkoušeli si masáž srdce. Celé zážitkové dopoledne s Unipetrolem bylo zakončeno soutěžním kvízem. Při něm došlo na praktické prověření nabytých dovedností.

Moc děkujeme UniCRE Unipetrol za pozvání. A těšíme se na další exkurzi.

 

unipetrol_3.jpgunipetrol_2.jpgunipetrol_1.jpg

16 bannerobedy2     logo eu logo_kraj.png     

MSMT.jpg sfzp.jpgenglishme-logo-transparent.pngsfzp2.jpgo2_chytra_skola.jpg   NPO.png          mezacek.jpg  NextGenerationEU.png                                 

                                          

   image001_1.jpg