user_mobilelogo

V úterý 31. 5. 2022 jsme se s 52 žáky 2. stupně vydali na výlet do německého Norimberku. Po cestě nás naštěstí nic nezdržovalo, a tak jsme dopoledne bezpečně dorazili na místo. S naším průvodcem jsme začali naši prohlídku u hradu Kaiserburg, který často využíval Karel IV. a narodil se zde také jeho syn Václav IV. Od hradu jsme poté šli směrem do historického centra města. Po cestě jsme viděli například kostel sv. Vavřince, rodný dům Albrechta Dürera nebo Špitál sv. Ducha. Žáci si našli čas i na občerstvení, někteří zvolili klasiku v podobě zmrzliny, jiní vyzkoušeli tradiční norimberské klobásky. Po prohlídce historické části města jsme se vrátili zpět do autobusu a jeli jsme do ZOO. Hlavním bodem našeho výletu byla show v místním delfináriu. Společně jsme zhlédli vystoupení, při kterém delfíni a lachtani dělali různé triky. Po návštěvě delfinária jsme měli možnost porozhlédnout se po ZOO. Mohli jsme vidět třeba žirafy, vodní krávy, tapíry či nosorožce. Kolem páté hodiny jsme se všichni opět sešli a vyrazili autobusem domů. I přes prvotní obavy z velkého počtu žáků jsme všichni strávili krásný den. Všem zúčastněným žákům děkujeme za jejich vzorné chování po celou dobu výletu a našemu průvodci za poutavý výklad. 

Mgr. Veronika Řeháková, Mgr. Alena Lencová, Mgr. Karolína Gajarská - učitelky ZŠ a MŠ Meziboří

 

 Norimberk_8U.jpgNorimberk_7U.jpgNorimberk_6U.jpgNorimberk_5U.jpgNorimberk_4U.jpgNorimberk_3U.jpgNorimberk_2U.jpgNorimberk_1U.jpg

16 bannerobedy2     logo eu logo_kraj.png     

MSMT.jpg sfzp.jpgenglishme-logo-transparent.pngsfzp2.jpgo2_chytra_skola.jpg   NPO.png          mezacek.jpg  NextGenerationEU.png                                 

                                          

   image001_1.jpg