user_mobilelogo

Naše nejdelší řeka se znovu stala místem, kde žáci devátých ročníků spokojeně zakončili společných devět školních let. O velice oblíbený vodácký kurz byl i v letošním školním roce zájem a celkem 19 žáků se vydalo do jižních Čech, kde společně strávili velice příjemných šest dní. Putování řekou začalo tradičně ve Vyšším Brodě, kam jsme se dopravili po několika hodinové cestě vlakem. Zde žáci nejprve vyslechli pokynů vodáckých instruktorů a absolvovali první trénink na řece. Večerní zábava u ohně byla zpestřena rockovým festivalem přímo v kempu. Druhý den započalo splouvání prvního úseku Vltavy, přes Rožmberk až do cílových Nahořan. V kempu u Fíka jsme již dlouhou dobu nenocovali a až na večerní přívalový déšť, který vytopil některé stany, jsme zde byli nadmíru spokojeni. Další úsek do Českého Krumlova jsme, vzhledem ke špatné předpovědi počasí na další den, mírně prodloužili. Propluli jsme všechny jezy Českého Krumlova a za dva dny jsme tak splavili, doposud zřejmě rekordních, 38 kilometrů. Na večerní procházku Krumlovem budeme určitě všichni dlouho vzpomínat. Propršené úterý jsme strávili v kempu a odpoledne přejeli pouze krátký úsek do Zlaté Koruny. Závěrečnou etapu do Boršova jsme zvládli jako indiáni v rychlém tempu a měli tak čas si v místní pizzerii zpříjemnit odpoledne. Vše jsme zakončili tradiční závěrečnou Živáňskou a kytarou u ohně. Za všechny dospělé děkuji všem účastníkům a budeme se znovu těšit v příštím školním roce! AhooojIMG_20220608_095926.jpg

Všechna videa a fotografie z akce naleznete ZDE

16 bannerobedy2     logo eu logo_kraj.png     

MSMT.jpg sfzp.jpgenglishme-logo-transparent.pngsfzp2.jpgo2_chytra_skola.jpg   NPO.png          mezacek.jpg  NextGenerationEU.png                                 

                                          

   image001_1.jpg