user_mobilelogo

Při chemických hrátkách si žáci čtvrtého ročníku vyzkoušeli pokusy s měřením pH a barevnými změnami indikátoru z červeného zelí. Indikátor v závislosti na pH roztoku mění svou barvu - fialový výluh z červeného zelí se změní na růžový, červený, žlutý nebo zelený. Této barevné změny jsme v závěru dvouhodinovky využili. Žáci malovali na filtrační papír, který byl napuštěný tímto výluhem. A znovu žasli nad tou barevnou změnou. Věříme, že díky tomu, že si žáci prvního stupně chemii osahají v takto zábavné formě, nebude to pro ně v osmém ročníku takový strašák, jak občas, naprosto zbytečně bývá 😊

 

Chemie_čtvrťáci_5.jpgChemie_čtvrťáci_3.jpgChemie_čtvrťáci_4.jpgChemie_čtvrťáci_2.jpgChemie_čtvrťáci_1.jpg

16 bannerobedy2     logo eu logo_kraj.png     

MSMT.jpg sfzp.jpgenglishme-logo-transparent.pngsfzp2.jpgo2_chytra_skola.jpg   NPO.png          mezacek.jpg  NextGenerationEU.png                                 

                                          

   image001_1.jpg