user_mobilelogo

Dne 14.března 2023 se žáci osmých tříd zapojili do projektu Vodík na ZŠ, jehož hlavním cílem je seznámit mladou generaci s pohonem budoucnosti. Během dopoledne se žáci seznámili s principem pohonu auta na vodík. Následovala prohlídka skutečných automobilů. Jejich komfort, cena a moderní technologie zaujala malé i velké. V druhé části jsme se i my pustili do stavby aut. Naši skvělí konstruktéři postavili dvě super “káry” a autíčka FCEV rozšířila vozový park naší školy. Během testovací jízdy jedno vozidlo sice poztrácelo několik šroubů a matiček, nicméně do cíle dorazilo. Rozhodně se jednalo o inspirující dopoledne! Díky několika stavebnicím, které naše škola získala od Nadace ORLEN Unipetrol, budeme v projektu pokračovat. Naším cílem je seznámit s palivem budoucnosti všechny žáky druhého stupně a dále reprezentovat naši ZŠ a MŠ Meziboří na VědaFest v Praze.auto_7.jpg
auto_7.jpg
auto_3.jpg

auto_8.jpg
auto_1.jpg

 

16 bannerobedy2     logo eu logo_kraj.png     

MSMT.jpg sfzp.jpgenglishme-logo-transparent.pngsfzp2.jpgo2_chytra_skola.jpg   NPO.png          mezacek.jpg  NextGenerationEU.png                                 

                                          

   image001_1.jpg