Anotace projektu:

Záměr naší školy je posunout výuku směrem k novým trendům. Hodiny plné klasických experimentů okořenit prací s novou IT technologií – aplikace, vizualizéry, senzory, mikroskopy, interaktivní mobilní projektor (umožňuje propojit promítání s praktickou činností).

Jsme si vědomi několika faktů. Například toho, že chemie provází každého z nás 24hodin denně. Přesto ji není jednoduché porozumět. A dále, že současná mladá generace je s IT technologií prakticky sžitá. Naším úsilím je fakta spojit. Ukázat krásu chemie jinak, moderně, inovativně.

A v neposlední řadě myslíme na naše nejmenší, kteří jsou teprve na začátku objevování světa. Jejich přirozenou zvědavost chceme podporovat. Umožnit jim zkoušet nové věci, bádat a zažít „vědeckou práci“ na vlastní kůži. Předškoláci tak získají odpovědi na své otázky a jistotu v tom velkém světě. Pevně věříme, že jim kouzelný svět chemie učaruje.

Výsledky: Vzdělávacím cílem je plnění klíčových kompetencí dle RVP – žák samostatně pozoruje a experimentuje, získané výsledky porovnává, kriticky posuzuje a vyvozuje z nich závěry pro využití v budoucnosti; používá bezpečně a účinně materiály, nástroje a vybavení; ověřuje prakticky správnost řešení problémů a osvědčené postupy aplikuje při řešení obdobných nebo nových problémových situací; uvádí věci do souvislostí, propojuje do širších celků poznatky z různých vzdělávacích oblastí a na základě toho si vytváří komplexnější pohled na přírodní jevy.

„Kdo nevidí krásy přírody, nevidí nic.“ J.A. Komenský

Garantem projektu: Mgr. Denisa Brandtová