Naše žákyně Barbora Macáková (9.A) se po úspěšném školním kole zůčastnila také okresního kola soutěže v anglickém jazyce, které se konalo 20.2.2020 v Mostě.

Z celkových 17-ti žáků a žákyň nakonec skončila na pěkném sedmém místě s celkovým ziskem 44 bodů.Výsledková-listina_AJ_IIA.IIB_2020.jpg

Po roční pauze jsme se opět zůčastnili soutěže Litvínovský Choroš pořádané Scholou Humanitas, která letos slaví již 21. ročník.

Do Litvínova jsme vyrazili s jedním družstvem žáků 9. ročníku a jedním družstvem žáků 7. ročníku. Soutěž je v celém kraji velice známá, nicméně i tak nás účast 55 družstev z celkového počtu 29 škol mírně zaskočila.

Ve velké konkurenci si naše družstvo deváťáků ve složení Kateřina Bočkajová, Kateřina Wajnerová a Štěpán Puchmeltr vybojovalo 20. místo, které je pro nás jakožto pro školu bez rozšířeného přírodovědného zaměření skvělým úspěchem.

Družstvo sedmáků bylo v nevýhodě, protože soutěž je primárně určená pro žáky osmých a devátých ročníků. I tak ale skvěle zabojovali a dokázali svými znalostmi porazit 7 družstev s výrazně vyšším věkem.

Celkově se dají výsledky hodnotit jako úspěch a v soutěžích, které pořádá Schola Humanitas budeme i nadále pokračovat. Na jaře nás čeká Vlaštovkiáda, kde se dá předpokládat stejné složení družstev a soutěž Ekologica Invicta, kde nás budou reprezentovat žáci osmých ročníků.

Celkové výsledky naleznete zde

choros.jpg

Dne 19.listopadu 2019 se žáci IX.A (B.Macáková, Š.Puchmeltr, M.Pešatová) zúčastnili historické soutěže Protektorát Čechy a Morava – 80 let a Sametová revoluce – 30 let, kterou vyhlásilo a organizovalo Gymnázium TGM v Litvínově.

Po několikatýdenní pečlivé přípravě pod vedením Mgr. Aleny Lencové získali žáci ZŠ a MŠ Meziboří čtvrté místo. Přesto bramborovými medailemi nezklamaly a školu ve velmi obtížné soutěži důstojně reprezentovali. Za to jim všech patří velké poděkování.

gtgm.jpg

Po loňském třetím místě, které vybojovaly naše žákyně Ellen Paloučková a Veronika Galusová jsme se vydali do litvínovské Scholy Humanitas pozici z minulého minimálně obhájit.

Po řadě úkolů, které byly tematicky zaměřeny na litvínovskou prázdnou nádrž, kterou město chystá rekonstruovat a po práci na projektu na PC se naše žákyně Kateřina Bočkajová a Kateřina Wajnerová umístily na třetím místě a svůj úkol tedy splnily.

Gratulujeme oběma žákyním k tomuto úspěchu.

16 bannerobedy2 logo eu  vzp certifikati2 mezacek.jpg

sfzp2.jpg sfzp.jpg