user_mobilelogo

Naše žákyně Ludmila Kovačová postupuje z okresního kola sólových recitátorů do kola krajského. 
Gratulujeme a přejeme hodně štěstí.

Kompletní výsledky okresního kola najdete : ZDE

I v letošním školním roce se uskutečnilo měření zeměpisných znalostí a dovedností v rámci zeměpisné olympiády. Postup do okresního kola si museli žáci vybojovat ve školním kole, které v letošním školním roce proběhlo online, stejně jako kola okresní a krajské. V okresním kole se nejlépe dařilo Matěji Procházkovi ze 6.A, který se umístil na místě prvním. V krajském kole Matěj obsadil z 19. účastníků pěkné 12. místo. Za zmínku určitě také stojí šestá místa z okresního kola pro Filipa Vaculoviče (6.A), Alexandra Kunkely (7.A) a Karolíny Jaňovkové (9.A). I další soutěžící se ale v okresní konkurenci neztratili a za reprezentaci školy všem žákům velice děkujeme.

CELKOVÉ VÝSLEDKY NAJDETE POD ODKAZEM ZDEZO_RGB_male.jpg

 

 

Každoročně se naše škola účastní soutěže Mladý chemik, která je určená žákům 8. a 9.tříd základních škol. Letos se do druhého kola probojovali žáci Karolína Jaňovková, Adéla Cmíralová a Samuel Otruba z 9.A. Všichni předvedli pěkné výkony, ale do krajského finále postoupila ze 14.místa jen Karolína. V dalším kole naše reprezentantka předvedla moc hezkou laboratorní práci a poskočila v bodovém hodnocení ještě o kousek výš. Z Lovosic, kde se krajské finále 15.2.2022 pod názvem "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ÚK" konalo, si tedy přivezla krásné 6.místo!

Gratulujeme!

 

 

 

Mladý_chemik.jpg

Nejen distanční vzdělávání, ale také distanční poměření zeměpisných znalostí mezi žáky okresu Most. Tuto velkou novinku s sebou přinesl 23. ročník okresního kola Zeměpisné olympiády. Ačkoli se jednalo o první "online" ročník, forma soutěže zůstala stejná jako doposud. Tři části (práce s atlasem, písemný test geografických znalostí a praktická část) vynesly tři nejlepší žáky každé kategorie do krajského kola. 

Naší školu rezprezentovali:

Kategorie "A" 

Jan Kovář - 4. místo

Jan Konopík - 17. místo

Kategorie "B"

Tomáš Kózl - 13. místo

Vít Kopřiva - 14. místo

Kategorie "C"

Petr Adamec - 4. místo

Karolína Jaňovková - 11. místo

 

Všem žákům velice děkujeme za reprezentaci naší školy a gratulujeme k pěknému umístění.

 

Česká geografická společnost

 

 

Naše žákyně Barbora Macáková (9.A) se po úspěšném školním kole zůčastnila také okresního kola soutěže v anglickém jazyce, které se konalo 20.2.2020 v Mostě.

Z celkových 17-ti žáků a žákyň nakonec skončila na pěkném sedmém místě s celkovým ziskem 44 bodů.Výsledková-listina_AJ_IIA.IIB_2020.jpg

Po roční pauze jsme se opět zůčastnili soutěže Litvínovský Choroš pořádané Scholou Humanitas, která letos slaví již 21. ročník.

Do Litvínova jsme vyrazili s jedním družstvem žáků 9. ročníku a jedním družstvem žáků 7. ročníku. Soutěž je v celém kraji velice známá, nicméně i tak nás účast 55 družstev z celkového počtu 29 škol mírně zaskočila.

Ve velké konkurenci si naše družstvo deváťáků ve složení Kateřina Bočkajová, Kateřina Wajnerová a Štěpán Puchmeltr vybojovalo 20. místo, které je pro nás jakožto pro školu bez rozšířeného přírodovědného zaměření skvělým úspěchem.

Družstvo sedmáků bylo v nevýhodě, protože soutěž je primárně určená pro žáky osmých a devátých ročníků. I tak ale skvěle zabojovali a dokázali svými znalostmi porazit 7 družstev s výrazně vyšším věkem.

Celkově se dají výsledky hodnotit jako úspěch a v soutěžích, které pořádá Schola Humanitas budeme i nadále pokračovat. Na jaře nás čeká Vlaštovkiáda, kde se dá předpokládat stejné složení družstev a soutěž Ekologica Invicta, kde nás budou reprezentovat žáci osmých ročníků.

Celkové výsledky naleznete zde

 choros.jpg

Dne 19.listopadu 2019 se žáci IX.A (B.Macáková, Š.Puchmeltr, M.Pešatová) zúčastnili historické soutěže Protektorát Čechy a Morava – 80 let a Sametová revoluce – 30 let, kterou vyhlásilo a organizovalo Gymnázium TGM v Litvínově.

Po několikatýdenní pečlivé přípravě pod vedením Mgr. Aleny Lencové získali žáci ZŠ a MŠ Meziboří čtvrté místo. Přesto bramborovými medailemi nezklamaly a školu ve velmi obtížné soutěži důstojně reprezentovali. Za to jim všech patří velké poděkování.

gtgm.jpg

 

Po loňském třetím místě, které vybojovaly naše žákyně Ellen Paloučková a Veronika Galusová jsme se vydali do litvínovské Scholy Humanitas pozici z minulého minimálně obhájit.

Po řadě úkolů, které byly tematicky zaměřeny na litvínovskou prázdnou nádrž, kterou město chystá rekonstruovat a po práci na projektu na PC se naše žákyně Kateřina Bočkajová a Kateřina Wajnerová umístily na třetím místě a svůj úkol tedy splnily.

Gratulujeme oběma žákyním k tomuto úspěchu.

16 bannerobedy2     logo eu logo_kraj.png     

MSMT.jpg sfzp.jpgenglishme-logo-transparent.pngsfzp2.jpgo2_chytra_skola.jpg   NPO.png          mezacek.jpg  NextGenerationEU.png                                 

                                          

   image001_1.jpg