Dnešní den si děti užily 2 hodiny skákání na nejrůznějších trampolínách. Celý program byl super. 🤗
Děti byly jako gumídci a skákaly, co jim síly stačily.
Jump_arena_Most_II_5._B.jpgJump_arena_Most_5._B.jpg

SKÁKACÍ HRADDěti si v pátek na chviličku mohly zaskákat ve skákacím hradu. Hrad měly děti dodatečně ke dni dětí. Bylo to krátké, ale i tak si to všichni moc užili. :-)

Skákací_hrad_-_kluci.jpgSkákací_hrad_-_holky.jpg
Na mezibořském stadionu se uskutečnil již tradiční Olympijský běh. Celý první stupeň společně nastoupil a každý ročník si společně odběhl jedno kolečko okolo stadionu. Všichni běželi s velikým nasazením a závod dokončili. 3 nejlepším běžci z pátých ročníků jsou - 1. místo: Pavel (5. B), 2. místo: Ellenka (5. B), 3. místo: Petr (5. A).
Vendula BízováOlympijský_běh_-_vítězové.jpgOlympijský_běh_-_start.jpgOlympijský_běh_-_nástup.jpg a 5. B
Sportovně hravé dopoledne s dětmi z MŠ Žižkova
Dnes si naše děti připravily 10 hravých stanovišť pro budoucí prvňáky.
Všichni jsme si to moc užili a budoucí školáci si odnesly krásné zážitky. :-)
Hry_pro_děti_z_MŠ.jpg
V úterý 7.6.2022 jsme měli možnost strávit prima společný čas u Haničky na zahrádce.
Společně jsme si upekli buřty. Na volné chvíle si děti pro sebe připravily pár her, které si moc užily.
Bylo to nádherné dopoledne.
Vendula Bízová a 5.B
odpolední_svačina.jpg
Společně se třídou 5. A jsme se vydali na školní výlet do Prahy.
Naše cesta začala u Pražského hradu. Do areálu jsme vstoupili přes Jelení příkop, kde jsme museli projít bezpečností kontrolou. Po svačině jsme se přes park vydali k Pražskému hradu. Tam jsme stihli střídání hradní stráže a prohlédli si katedrálu sv. Víta zevnitř i zvenku. Navštívili jsme výstavu o historii hradu a podívali se do Vladislavského sálu. Zlatou uličkou jsme přešli ke Karlovu mostu. Z něj jsme prošli až na Staroměstské náměstí. Nakonec nás už čekala pouze cesta metrem k našemu autobusu.
Celý výlet jsme si moc užili. Děti viděly mnoho krásných památek a mají mnoho společných zážitků. :-)
5.B_Výlet_Praha_2.jpg5.B_Výlet_Praha_1.jpg

55. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

20. 5. 2022
Děti na oslavách 55. výročí založení školy vystoupily s básničkou, kterou si společnými silami složily během hodin výuky čtení. Vystoupení se jim moc povedlo. :-) Děkuji všem zúčastněným za sborový přednes básně před velikým publikem.

5.B_výročí_školy.jpg

V úterý jsme se v rámci oborového dne vydali s kamarády z 5. A na Lesnou.
Pro děti tam byl připraven nádherný velikonoční program plný lidových tradic spojený se svátky jara.
Děti si do skořápky od vajíčka zasadily osení a druhé si vyzdobily do sklenice na slámě.
Dále vyhnaly zimu za pomocí řehtaček a venku hledaly ukrytá velikonoční vajíčka.
Ve skupinkách také pracovaly na pracovním listu, kde se dozvěděly mnoho zajímavých informací o Velikonocích.
Celý den jsme si moc užili a odvezli jsme si krásné zážitky.

Lesná_2.jpgLesná_1.jpg

UKLIĎME ČESKO 1. 4. 2022
V pátek jsme se s dětmi zapojili do akce Ukliďme Česko. Všichni se do úklidu vrhli s velkým nadšením a chutí. Nasbírali jsme cca 30 kg odpadu. I díky této akci je okolí kde žijeme zase o něco čistší.
5. B a Vendula Bízová
Ukliďme_česko_5.B.jpg_1.jpgUkliďme_česko_5.B.jpg
Ve čtvrtek 24. 3. jsme se účastnili Etických dílen s panem lektorem Matouškem.
Tématem bylo: Jak správně využívat IT a média?
Děti se velmi aktivně zapojovaly - reagovaly na otázky, zahrály si scénky a hrály hry.
Program byl díky grantu od O2 Chytré školy pro naše žáky zdarma.
Děti se dozvěděly mnoho nových informací a hlavně u "youtuberů" se jim snad trochu otevřely oči a získaly reálnější pohled na danou problematiku.
Dílny_2.jpgDílny_3.jpg
Dílny_1.jpg
V pondělí 28. 2. po jarních prázdninách jsme během dopoledne vyrazili na zahrádku spolužáka Míši (moc děkujeme).
Opekli jsme si buřty a jako překvapení si Jiřík, Natálka a Jéňa pro ostatní děti připravili divadelní představení.
Celý den se moc povedl. Sice ještě bylo chladno, ale sluníčko nám krásně svítilo a trochu už i hřálo po celou dobu.
Děti načerpaly spoustu dobré nálady a společné zážitky. A o to šlo. :-)
Vendula Bízová a 5.B
 Zahrada_3.jpgZahrada_1.jpgZahrada_2.jpg
V pátek jsme měli možnost navštívit velmi originální a skvělou akci, během které se děti dozvěděly mnoho zajímavých informacích a shlédly praktické ukázky úžasných pokusů.
Jako první si děti zkusily statickou elektřinu s nafukovacími balónky. Dále si "vypálily raketu" a poté mohly sledovat proměnu vody za působení různých chemických látek. Ti nejaktivnější si na památku odnesli triko.  Odvážlivci, kteří se zúčastnili pokusů, si na památku odnesli drobný dáreček.
Jako bonus jsme si mohli prohlédnout výstavu - Karikatury českých vědců.
Děti si odnesly nezapomenutelné zážitky.

Vendula Bízová a 5. B.
Chemie_1.jpgChemie_9.jpgChemie_8.jpgChemie_7.jpgChemie_6.jpgChemie_4.jpgChemie_2.jpgChemie_5.jpgChemie_3.jpg
Ve středu 22. 12. 2021 nás čekal poslední školní den tohoto roku. Rozhodli jsme se ho strávit v příjemné vánoční atmosféře.
Na úvod si Jiřík, Natálka, Jéňa, Ellenka a Kája připravili vánoční divadlo "O Ježíškovi". Představení se moc povedlo. následně jsme si zazpívali koledy a navzájem se potěšili dárečky. Pak už nic nebránilo tomu, abychom si pochutnali na výborném cukroví a strávili společný čas s hrami a pohádkami.
Celý den si děti moc užily.

Mgr. Vendula Bízová
1.jpg2.jpg7.jpg6.jpg5.jpg4.jpg3.jpg