user_mobilelogo

ZŠ a MŠ Meziboří se po několikaleté přestávce způsobené karanténními omezeními platnými v souvislosti s COVID-19 vrací k praxi tzv.oborových dnů. Během nich se žáci věnují různým zajímavým tématům, která pro ně připravili vyučující, mnohdy mimo běžné osnovy vyučování. Na obory se hlásí žáci podle vlastního výběru, vznikají tedy pracovní skupiny napříč ročníky. Ani tentokrát se třídy I.st.do tohoto modelu nezapojily a daný den pracovaly v zaběhnutých třídních kolektivech. Avšak i zde si děti den užily.

Nabídky byla i tentokrát bohatá, naprostá většina vyučujících přistoupila k této výzvě odpovědně a bylo zřejmé, že je daná témata osobně zajímají a baví.

Vzhledem k roční době je pochopitelné, že se část oborů zaměřovala na Velikonoce a zvyky s nimi spojené (Hledání velikonočního zajíčka, Velikonoční věnec, Výroba velikonočních ozdob, Velikonoční tvoření a samozřejmě velmi populární vaření a pečení – opět s velikonoční tématikou), prostor byl ale i pro další – především přípravu na přijímací zkoušky, opět s ohledem na roční dobu. Kromě toho se objevila i témata nesouvisející – např. výroba tzv.hmyzího hotelu, Válka ve filmu a ve skutečnosti nebo Lidská krutost (rozebírající problematiku viktimologie a sériových a masových vražd).

Žáci se svými učiteli vyrazili i do okolí – 17,5 km dlouhá Krušnohorská výprava nebo velmi atraktivní exkurze v Hlavní záchranné báňské službě Most. Přínosný byl nepochybně i společný výjezd tříd VII.A a VIII.B do Ústí nad Labem na festival Jeden svět, kde žáci zhlédli film Dívčí gang (zabývající se problematikou influencerů, tedy osob známých prostřednictvím sociálních sítí).

Bohužel, nic vždy nevyjde podle představ. Tentokrát to byl spíše nezájem za strany žáků 9.ročníku a především na poslední chvíli změna v organizaci oblastního kola basketbalu. Na obě tyto skutečnosti zareagovali vyučující pohotově a efektivně – například pro žáky původně vybrané na basketbal de facto na koleně vymyslel p.uč.Mgr.Šrůma náhradní sportovní program, který byl rozhodně rovnocennou náhradou a žáci jej ocenili.

Za celý den patří poděkování všem zapojeným paním učitelkám a pánům učitelům, ale i paním asistentkám, které se ochotně zapojily do všech činností, a samozřejmě i žákům, kteří se přišli vzdělávat v netradičních činnostech a při tom uspěli na výbornou.

Fotogalerie k nahlédnutí ZDE

16 bannerobedy2     logo eu logo_kraj.png     

MSMT.jpg sfzp.jpgenglishme-logo-transparent.pngsfzp2.jpgo2_chytra_skola.jpg   NPO.png          mezacek.jpg  NextGenerationEU.png                                 

                                          

   image001_1.jpg