user_mobilelogo

V úterý 4.dubna 2023 se ZŠ a MŠ Meziboří již poněkolikáté zapojila do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Žáci se svými vyučujícími vyrazili do okolí Meziboří, kde se pokusili sesbírat co největší množství odpadků, které bezohlední lidé bez výčitek pohazují po městě i v lese. Podařilo se sebrat bezmála metrák plastu (+ 150 PET lahví), necelých 30 kg papíru, ale i přes 80 kg kovů, bezmála sto plechovek, přes 30 vratných lahví, 3 pneumatiky a „hodně“ nedopalků.

Akce se nemohla zúčastnit třída VIII.B, která se daný den během návštěvy Městské knihovny v Litvínově zapojila do preventivního programu na téma Propaganda.

Žáci tak byli opět konfrontováni s omezeností některých lidí, když například malou černou skládku objevili hned za plotem sběrného dvora. Kromě toho objevili i lesní „kemp“ a úkryt ze dřeva. Zaujal také nález pikaa z r.1996 a 1998.

Poděkování za spolupráci patří Technickým službám Města Meziboří, které ochotně připravily několik kontejnerů, a samozřejmě všem zapojeným dětem i učitelům, kteří této akci svou účastí dávají smysl.

         Obrázek8.jpg     Obrázek7.jpg                                                               

      Ukliďme_česko_Karin.jpg              Obrázek6.jpg

16 bannerobedy2     logo eu logo_kraj.png     

MSMT.jpg sfzp.jpgenglishme-logo-transparent.pngsfzp2.jpgo2_chytra_skola.jpg   NPO.png          mezacek.jpg  NextGenerationEU.png                                 

                                          

   image001_1.jpg