user_mobilelogo

V rámci projektu IKAP se vydali naši žáci 9. a 8.třídy do Národního technického muzea. 
Nejprve jsme se zastavili v expozici Chemie kolem nás, kde žáci obdrželi pracovní listy s otázkami, na které hledali odpovědi důkladnou prohlídkou celé expozice správné odpovědi. Kupříkladu se žáci dozvěděli, čím si lidé dříve čistili zuby (sodou a popelem), kdo vyrobil první kontaktní čočky a jak fungují, z jakého druhu plastového materiálu jsou všechny běžné předměty, které člověk využívá téměř každý den apod.. Poté si už každý sám v rámci muzea prohlédl technické expozice a mohl se obdivovat umu našich předků, kteří nám zanechali bohaté technické dědictví.

Po prohlídce muzea jsme ještě z letenské vyhlídky pohlédli na matku našich měst Prahu a pak už zamířili opět domů s malou zastávkou na občerstvení u McDonalda. Výjezd byl prima a už se těšíme na ten další v rámci IKAPU.


Fotogalerie k nahlédnutí ZDE

16 bannerobedy2     logo eu logo_kraj.png     

MSMT.jpg sfzp.jpgenglishme-logo-transparent.pngsfzp2.jpgo2_chytra_skola.jpg   NPO.png          mezacek.jpg  NextGenerationEU.png                                 

                                          

   image001_1.jpg