user_mobilelogo

Krkonošské Vítkovice se v letošním školním roce staly destinací lyžařského kurzu.

Dvacítka žáků osmých a devátých ročníků se vypravila na krkonošské svahy zdokonalovat svou techniku sjezdového lyžování. Pro čtyři žáky se vůbec jednalo o první zkušenost se sjezdovkami. Pro většinu žáků to však byla po dlouhé covidové pauze též malá premiéra.

Ještě před odjezdem jsme pevně doufali, že lednové počasí zmoudří a připadne nám trochu sněhu. Prosby byly vyslyšeny a sněhové podmínky umožnily spustit vleky lyžařského střediska Aldrov. Ubytování nám poskytla místní základní škola, ve které bylo pro žáky šestkrát denně připraveno velmi chutné stravování. Třídenní lyžování jsme vždy zahájili v ranních hodinách a sjezdovky opouštěli při samém zavírání ve čtyři odpoledne.

Večery jsme trávili hraním společenských a sportovních her, nechyběla také zábavná divadelní vsuvka a na úplný závěr kurzu žáci mezi sebou volili „nejlepšího lyžaře“, tedy ideální osobu, či parťáka na hory. Titul si vysloužil Nicolas Mach (9.A).

Velké poděkování za bezproblémový průběh patří všem účastníkům, a také pedagogickému dozoru pí. uč. Černé, pí. uč. Kunkelové a p.uč. Kopeckému.

Mgr. Vojtěch ŠrůmaFotogalerie k nahlédnutí ZDE

16 bannerobedy2     logo eu logo_kraj.png     

MSMT.jpg sfzp.jpgenglishme-logo-transparent.pngsfzp2.jpgo2_chytra_skola.jpg   NPO.png          mezacek.jpg  NextGenerationEU.png                                 

                                          

   image001_1.jpg