user_mobilelogo

V rámci oborového dne vyrazili žáci 6. a 7.ročníku na návštěvu do Hlavní báňské záchranné stanice v Mostě. Zdejší záchranáři zasahují při haváriích v podzemí, provádí rychlé  a účinné zásahy k záchraně životů a majetku v nedýchatelném prostředí a podílí se na odstraňování následků havárií. Spolupracují se všemi složkami IZS. Měli jsme tu možnost nahlédnout do zázemí záchranářů a do jejich specializovaných pracovišť. Viděli jsme techniku, kterou při práci používají. Největším zážitkem byla možnost zkusit si zdolat část úseku v dýmnici, která se používá při výcviku záchranářů. Děkujeme všem, kteří se nám během návštěvy věnovali.  

Fotogalerie k nahlédnutí ZDE

16 bannerobedy2     logo eu logo_kraj.png     

MSMT.jpg sfzp.jpgenglishme-logo-transparent.pngsfzp2.jpgo2_chytra_skola.jpg   NPO.png          mezacek.jpg  NextGenerationEU.png                                 

                                          

   image001_1.jpg