user_mobilelogo

Ahóóój mami a tati, posílám pozdrav z letošního školního vodáku deváťáků z mezibořské základky. Dojeli jsme dobře. Vaří tu dobře. Je nás tu 23 kusů mládeže a 4 dospělí. Trochu nás prudí, pořád po nás něco chtějí, ale dá se to vydržet.

Je právě čtvrtek 8. června 2023 ráno a já vám píšu z kempu v Boršově nad Vltavou. Dopoledne půjdeme pěšky na vlak a odjíždíme domů. Ještě, že jste mi sehnali batoh s dobrými popruhy a bederním pásem, takže se těch 2 km pochodu vůbec nebojím.

Dopluli jsme sem po 4 dnech strávených v kánoích. Byla to hrůza. Pořád jsem musel pádlovat, bolí mě ruce i záda. Upluli jsme 70 km. Chvíli jsem byl na háčku, ale hlavně na zadáku, abych se naučil kormidlovat loď.

Ještě, že nás učitelé a instruktoři hned v sobotu večer naučili základy. Mohli jsme tak s kamarádkou a s naší Máňou (to je naše loď) v neděli z Vyšáku vyplout v pohodě.

Naštěstí jsem vždy držel pádlo správně za hrušku a snažil se plout do jazyků. Vody bylo dost, takže jsme moc nemuseli píchat. Nevadilo mi plout za deště, dobrá bunda i záchranná vesta mě ochránily a zahřály.

Nelíbilo se mi, že jsme se dvakrát cvakli, nebyla to ale moje chyba. Poprvé to bylo na jezu, kdy šlajsna trochu vynášela a my se udělali, protože kamarádka na zadáku nedržela pádlo pořád ve vodě. A podruhé za to nemohl nikdo, najeli jsme prostě na kámen při soulodění. Jezů jsme sjeli celkem 10, žádný jsme nemuseli koníčkovat. Jen poslední před Boršovem jsme přenášeli.

Naštěstí jsem pořád vozil spacák v barelu, takže zůstal suchý. Trochu mi sice k ránu zima byla, tak jsem si vzal na sebe dodatečné oblečení, co jsem měl připravené pod hlavou.

Vadilo mi jak spaní ve stanu tak strava. Buď jsme snídali a večeřeli v trávě z vlastních zásob, nebo jedli po hospodách. Ty pizzy už mi lezly krkem.

Večer mi bylo trochu smutno, ale nebrečel jsem. U ohně se hrálo na kytaru a opékali buřty nebo brambory. Včera byla i živáňská. Ještě štěstí, že nepřišla Zpropadená ještěřice, ta nás mohla kousnout. My se jí ale nebáli a tak jsme si mohli zazpívat.

Byli jsme i v klášteře ve Vyšším Brodu a prohlédli si zámek a otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Pluli jsme kolem hradu Rožmberk i chráněnou krajinnou oblastí Blanský les. V Krumlově jsme měli rozchod, chtěl jsem Vám něco koupit, ale pak jsem utratil poslední peníze za brambůrky.

I když tu byla docela sranda, už se těším domů, hlavně na svou postel. Prohlédnu si spousty fotek a videí a snad sestříháme i celkové video na youtube.

Když si to tak v hlavě srovnám, jel bych za rok zase, docela závidím budoucím deváťákům z naší mezibořské základky.

Ahóóój, Váš pubertální synáček Bzum, bzum brekekeke

 

Odkaz na fotografie a videa: ZDE a také ZDE

IMG_20230605_161731.jpg

20230606_155641.jpg

16 bannerobedy2     logo eu logo_kraj.png     

MSMT.jpg sfzp.jpgenglishme-logo-transparent.pngsfzp2.jpgo2_chytra_skola.jpg   NPO.png          mezacek.jpg  NextGenerationEU.png                                 

                                          

   image001_1.jpg