user_mobilelogo

Po delší odmlce jsme vyrazili do světa. Vydali jsme se prozkoumat Londýn. Pro velký zájem ze strany žáků jsme uspořádali dva květnové zájezdy. Prvního se zúčastnilo 32 žáků 6. a 7. ročníků. Na druhý vyjelo 35 žáků z 8. a 9. tříd. Program byl pro oba zájezdy stejný. Zajímaly nás ateliéry Harryho Pottera, projížďka londýnským okem (London Eye) a celková prohlídka města spojená s jeho historií. Denně jsme nachodili několik kilometrů. Měli jsme s sebou paní průvodkyni, která nás obohatila o nové poznatky. Naše cesta mířila například k London Eye, Trafalgar Square, St. Paul‘s Cathedral, Buckingham Palace, Kensington Palace, Tower Bridge, Tower of London, Greenwich Millenium Bridge a další. Byli jsme ubytováni v hotelu, který poskytoval snídani a večeři. Využili jsme cestování lodí po Temži. Na lodi nás čekala komentovaná prohlídka. Kapitán nás vtipně provedl historií tamních památek. Počasí nám bylo dobrým přítelem, který nás ve skvělé náladě prováděl po celou dobu cesty.  Zážitkem pro nás bylo cestování velké skupiny přeplněným metrem. Zvládli jsme to obstojně.

Cesta do Londýna byla úmorná. Museli jsme překonat dlouhou vzdálenost autobusem a trajektem. Nakonec to stálo za to. Poznali jsme spoustu krásných míst, dýchla na nás historie města. S odstupem několika dní a dohnání pár hodin spánku jsme zhodnotili výjezd za poznáním jako zdařilý. Už se těšíme na další cesty.

Fotogalerie 6. a 7. ročníků k nahlédnutí ZDE
Fotogalerie 8. a 9. ročníků k nahlédnutí ZDE

16 bannerobedy2     logo eu logo_kraj.png     

MSMT.jpg sfzp.jpgenglishme-logo-transparent.pngsfzp2.jpgo2_chytra_skola.jpg   NPO.png          mezacek.jpg  NextGenerationEU.png                                 

                                          

   image001_1.jpg