I letos se skupina 21 žáků 9. tříd vydala na vodácký výcvik na Vltavě. Po dlouhé cestě vlakem začal výcvik v kempu Vyšší Brod, kde se žáci seznámili se základními vodáckými dovednostmi a technikami. Pod dohledem zkušených instruktorů a pedagogů se naučili pádlovat a řídit kanoe. V dalších dnech si pak během splouvání Vltavy až do Zlaté Koruny užili spoustu zábavy, poznali krásy této řeky a také její jezy, které se pro některé z nich staly osudnými. „Cvaknutí“ neboli vyklopení z lodi během splouvání si vyzkoušeli téměř všichni včetně dospělých a jen malá skupina se mohla chlubit, že svou loď udržela celou dobu nad hladinou.

Přes počáteční nepřízeň počasí se přeci jen ukázalo místo deště i sluníčko a my tak mohli za krásného počasí navštívit ještě krásnější historické město, jakým je Český Krumlov. Procházku po městě, zámku a zámeckých zahradách jsme si zpestřili tím, že se všichni ozdobili zelenými barvami i třásněmi a vytvořili tak velkou skupinu vodníků a vodnic.

Výcvik byl skvělou příležitostí pro žáky, aby si osvojili nové dovednosti, užili si pobyt v přírodě a utužili přátelské vazby třeba i při zpěvu s kytarou u večerního ohně. Někteří si sáhli i na dno svých sil a zjistili, že jet na vodu není jen rekreace a pohoda ale i značná dřina a hodně povinností.

Určitě všichni budou na těchto pár dní vzpomínat ještě dlouho. Velké poděkování patří zejména dospělákům (p.uč. Šrůmovi. Petrmichlovi a Kopeckému + instruktorovi Aleši Jedličkovi), kteří výcvik připravili a realizovali.

Ahóóój zase za rok !

Video k nahlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=Mw7Xvypa8rc